Ako naplniť elektronickú cigaretu?

Ako naplniť elektronickú cigaretu?

Vstupujete do sveta moderného fajčenia? Srdečne vás v ňom vítame! Nemajte žiadny strach, preniknete doň pomerne rýchlo. Dôležité je poznať niekoľko základných trikov a postupov. Jedným z nich je, ako naplniť elektronickú cigaretu. To sa dozviete v našom dnešnom článku.

Elektronická cigareta je zázrakom dnešnej doby. Umožňuje nám vychutnávať si obľúbené bafkanie bez cigaretových škodlivín aj štipľavého dymu, navyše s bonusom príjemnej chute v podobe všakovakých náplní. Viete však, ako naplniť e-cigaretu takouto tekutinou správne?

Kúpiť e-liquid

Základom je poznať svoju elektronickú cigaretu

Pri plnení elektronickej cigarety platí jednoduché pravidlo – neunáhliť sa. Hneď od začiatku by ste mali vedieť, aké zariadenie idete plniť. Väčšina elektronických vapov disponuje odnímateľným clearomizérom, teda žhaviacej špirály spojenej s nádobou na tekutinu. Takéto riešenie je ideálne v prípade, že si chcete príchute v cigarete vymieňať podľa aktuálnej nálady.

Elektronické cigarety

Ďalšou výhodou odnímateľného clearomizéra je jeho bezproblémová údržba. Keď sa vám bude zdať, že vernosť príchutí či ťah slabnú, jednoducho ho vymeníte za nový. Existujú však aj all in one kúsky (známe tiež pod skratkou AIO), ktoré spravidla nerozoberáme. V takom prípade je clearomizér pevne pripojený k telu a batérii zariadenia.

10 krokov, ako naplniť elektronickú cigaretu

 1. Ešte pred samotným plnením si pripravte všetko potrebné – základ tvoria e-cigareta, čistý clearomizér a papierová utierka. V prípade, že disponujete modelom, ktorý vyžaduje na odobratie nádobky nástroj, nezabudnite si pripraviť aj ten.
 2. Pokračujte odobraním clearomizéra z tela cigarety a jeho otvorením. Pravdepodobne je nádoba na tekutinu chránená silikónovou alebo plastovou zátkou. Zátku otvorte alebo odoberte.
 3. Otvorte fľašku s náplňou. Fľaštičky sú chránené detskou poistkou. Neustálemu voľnému pretáčaniu viečka zabránite jeho zatlačením smerom nadol.
 4. Pomocou tenkého hrdla fľaštičky s tekutinou naplňte prázdny clearomizér. Rôzne náplne disponujú rôznou hustotou. Niektoré môžu tiecť samé, iným musíte dopomôcť stlačení fľašky s tekutinou. Hustota náplne súvisí s pomerom PG a VG v nej obsiahnutom.
 5. Tekutinu naplňte vždy len po vyznačenú rysku na clearomizéri. Vyhnete sa tak nesprávnemu spaľovaniu a pretekaniu.
 6. Silikónovú alebo plastovú zátku na clearomizéri opätovne zatlačte na jej pôvodné miesto. Presvedčte sa, že je nádoba správne uzavretá.
 7. Papierovou utierkou zotrite tekutinu, ktorá sa dostala na povrch clearomizéra. Vyčistite aj telo samotnej e-cigarety. Zamerajte sa predovšetkým na kovové časti, ktoré by mohli vplyvom tekutiny po čase začať korodovať.
 8. Naplnený clearomizér nechajte „odpočívať“ po dobu asi 15 minút. Tento krok je dôležitý najmä pre zachovania zdravia žhaviacej hlavy. Je totiž potrebné, aby vata v hlave stihla absorbovať dostatok tekutiny ešte pred svojím zahriatím. V opačnom prípade riskujete jej nenávratné spálenie.
 9. Zvyšok nepoužitej náplne starostlivo uschovajte na chladné a tmavé miesto. Vyhnete sa tak jej skazeniu.
 10. Naplnenú e-cigaretu si po približne 15 minútach môžete začas naplno vychutnávať. Postup procesu plnenia e-cigarety zohľadnite aj v budúcnosti.

Napĺňanie elektronickej cigarety

Tipy pri napĺňaní elektronickej cigarety

Naplnenie elektronickej cigarety je v skutočnosti mimoriadne jednoduché. Stačí nasledovať všetky kroky v správnom poradí a môžete si byť istí, že sa vám podarí. Na záver však pripájame ešte niekoľko praktických tipov, na ktoré je pred i počas plnenia dobré myslieť:

 • Zvoľte náplň do vašej e-cigarety správne. Pomer PG a VG ovplyvňuje jej hustotu. Aby ste predišli samovoľnému pretekaniu náplne, prispôsobte jej hustotu odporu žhaviacej hlavy.
 • S fajčením sa neunáhlite. Odporúčaná doba „oddychu“ cleromizéra po jeho naplnení nie je náhodnou. Ide o rozhodujúci čas, počas ktorého získa žhaviaca hlava potrebnú vlhkosť. Je to niečo podobné, ak by ste jazdili na aute bez motorového oleja – výsledok by na seba nenechal dlho čakať.
 • Telo e-cigarety očistite od vyliatej náplne. Nielenže predídete korózii, ale vyhnete sa aj fľakom na oblečení, ktoré už nemusíte nikdy vyčistiť.

Ďalšie informácie

https://www.wikihow.com/Fill-a-Vape

 

Používáme ověření věku Adulto