Bonusový Program

Radi by sme vám predstavili náš VERNOSTNÝ PROGRAM:

Pre našich registrovaných Zákazníkov sme pripravili zaujímavý bonusový program, vďaka ktorému každý ďalší nákup môže byť lacnejší.

Registráciou na našej stránke získate nielen pohodlný prehľad o vašich nákupoch, novinkách a akciách, ale automaticky sa vaše objednávky budú zrátavať a následne budete zaradení do skupín permanentnej zľavy v percentách, na základe obratu. Zľava sa vzťahuje na kompletný sortiment na našom e-Shope. 

Táto zľava je vhodná len pre aktívnych zákazníkov, nakoľko ich platnosť po roku neaktivity skončí.

Ako naplniť elektronickú cigaretu?

Ako naplniť elektronickú cigaretu?

Vstupujete do sveta moderného fajčenia? Srdečne vás v ňom vítame! Nemajte žiadny strach, preniknete doň pomerne rýchlo. Dôležité je poznať niekoľko základných trikov a postupov. Jedným z nich je, ako naplniť elektronickú cigaretu. To sa dozviete v našom dnešnom článku.

Elektronická cigareta je zázrakom dnešnej doby. Umožňuje nám vychutnávať si obľúbené bafkanie bez cigaretových škodlivín aj štipľavého dymu, navyše s bonusom príjemnej chute v podobe všakovakých náplní. Viete však, ako naplniť e-cigaretu takouto tekutinou správne?

Kúpiť e-liquid

Základom je poznať svoju elektronickú cigaretu

Pri plnení elektronickej cigarety platí jednoduché pravidlo – neunáhliť sa. Hneď od začiatku by ste mali vedieť, aké zariadenie idete plniť. Väčšina elektronických vapov disponuje odnímateľným clearomizérom, teda žhaviacej špirály spojenej s nádobou na tekutinu. Takéto riešenie je ideálne v prípade, že si chcete príchute v cigarete vymieňať podľa aktuálnej nálady.

Elektronické cigarety

Ďalšou výhodou odnímateľného clearomizéra je jeho bezproblémová údržba. Keď sa vám bude zdať, že vernosť príchutí či ťah slabnú, jednoducho ho vymeníte za nový. Existujú však aj all in one kúsky (známe tiež pod skratkou AIO), ktoré spravidla nerozoberáme. V takom prípade je clearomizér pevne pripojený k telu a batérii zariadenia.

10 krokov, ako naplniť elektronickú cigaretu

 1. Ešte pred samotným plnením si pripravte všetko potrebné – základ tvoria e-cigareta, čistý clearomizér a papierová utierka. V prípade, že disponujete modelom, ktorý vyžaduje na odobratie nádobky nástroj, nezabudnite si pripraviť aj ten.
 2. Pokračujte odobraním clearomizéra z tela cigarety a jeho otvorením. Pravdepodobne je nádoba na tekutinu chránená silikónovou alebo plastovou zátkou. Zátku otvorte alebo odoberte.
 3. Otvorte fľašku s náplňou. Fľaštičky sú chránené detskou poistkou. Neustálemu voľnému pretáčaniu viečka zabránite jeho zatlačením smerom nadol.
 4. Pomocou tenkého hrdla fľaštičky s tekutinou naplňte prázdny clearomizér. Rôzne náplne disponujú rôznou hustotou. Niektoré môžu tiecť samé, iným musíte dopomôcť stlačení fľašky s tekutinou. Hustota náplne súvisí s pomerom PG a VG v nej obsiahnutom.
 5. Tekutinu naplňte vždy len po vyznačenú rysku na clearomizéri. Vyhnete sa tak nesprávnemu spaľovaniu a pretekaniu.
 6. Silikónovú alebo plastovú zátku na clearomizéri opätovne zatlačte na jej pôvodné miesto. Presvedčte sa, že je nádoba správne uzavretá.
 7. Papierovou utierkou zotrite tekutinu, ktorá sa dostala na povrch clearomizéra. Vyčistite aj telo samotnej e-cigarety. Zamerajte sa predovšetkým na kovové časti, ktoré by mohli vplyvom tekutiny po čase začať korodovať.
 8. Naplnený clearomizér nechajte „odpočívať“ po dobu asi 15 minút. Tento krok je dôležitý najmä pre zachovania zdravia žhaviacej hlavy. Je totiž potrebné, aby vata v hlave stihla absorbovať dostatok tekutiny ešte pred svojím zahriatím. V opačnom prípade riskujete jej nenávratné spálenie.
 9. Zvyšok nepoužitej náplne starostlivo uschovajte na chladné a tmavé miesto. Vyhnete sa tak jej skazeniu.
 10. Naplnenú e-cigaretu si po približne 15 minútach môžete začas naplno vychutnávať. Postup procesu plnenia e-cigarety zohľadnite aj v budúcnosti.

Napĺňanie elektronickej cigarety

Tipy pri napĺňaní elektronickej cigarety

Naplnenie elektronickej cigarety je v skutočnosti mimoriadne jednoduché. Stačí nasledovať všetky kroky v správnom poradí a môžete si byť istí, že sa vám podarí. Na záver však pripájame ešte niekoľko praktických tipov, na ktoré je pred i počas plnenia dobré myslieť:

 • Zvoľte náplň do vašej e-cigarety správne. Pomer PG a VG ovplyvňuje jej hustotu. Aby ste predišli samovoľnému pretekaniu náplne, prispôsobte jej hustotu odporu žhaviacej hlavy.
 • S fajčením sa neunáhlite. Odporúčaná doba „oddychu“ cleromizéra po jeho naplnení nie je náhodnou. Ide o rozhodujúci čas, počas ktorého získa žhaviaca hlava potrebnú vlhkosť. Je to niečo podobné, ak by ste jazdili na aute bez motorového oleja – výsledok by na seba nenechal dlho čakať.
 • Telo e-cigarety očistite od vyliatej náplne. Nielenže predídete korózii, ale vyhnete sa aj fľakom na oblečení, ktoré už nemusíte nikdy vyčistiť.

Ďalšie informácie

https://www.wikihow.com/Fill-a-Vape

 

Úvod

Elektronická cigareta bola roku 2006 vynájdená a patentovaná v Číne. Od tej doby sa elektronické cigarety rozšírili do celého sveta a medzi fajčiarmi sa stávajú stále viac obľúbenejšími. Prvotná myšlienka, prečo bola elektronická cigareta vynájdená, bolo zbavenie sa ohorkov z ulíc a boj s fajčením, ako ho poznáme z celého sveta.

Elektronická cigareta a jej princíp :

Hlavný princíp, na ktorom elektronická cigareta funguje, je úplne jednoduchý. Tekutina, ktorá sa nazýva e-liquid a ktorý je v elektronickej cigarete obsiahnutý, sa pomocou atomizeru mení na paru, ktorú jej užívateľ vdychuje a to rovnakým spôsobom, akým je zvyknutý u cigarety tabakovej a to vrátane "vdychovaniu dymu".

Najväčšou a neoceniteľnou prednosťou elektronickej cigarety je však fakt, že dym, ktorý produkuje, neobsahuje okrem nikotínu žiadne škodlivé látky, ktoré vznikajú spaľovaním tabaku a papierika u bežných tabakových cigariet. Fajčiar elektronickej cigarety si tak môže svoj rituál vychutnať na všetkých miestach, bez toho aby obťažoval svoje okolie zápachom. Vďaka elektronickej cigarete tak ušetríte nielen Vaše zdravie, ale aj zdravie Vašich blízkych a v neposlednom rade aj Vašu peňaženku.

Elektronická cigareta a jej vývoj :

V prípade elektronickej cigarety smerujú jej inovácie k tomu, že sa nesnaží za každú cenu napodobniť svojím vzhľadom bežnú, tabakovú cigaretu. Elektronické cigarety sa tak zväčšujú a ich vzhľad ustupuje do pozadia, pretože víťazia dôležitejšie parametre, akými je dlhšia výdrž batérie , lepšiu chuť a väčšia zásoba e-liquidu .

Najobľúbenejšia elektronická cigareta radu 510:

Elektronická cigareta radu 510 patrí k najobľúbenejšiemu a najviac predávanému modelu elektronickej cigarety na slovenskom trhu. Z tohto dôvodu sa náš internetový obchod zameriava predovšetkým na predaj elektronických cigariet, ktoré sú plne kompatibilné a svojou kvalitou porovnateľné s e-cigaretami Joye 510 a Joye ego.

Zaujímajú Vás ďalšie zaujímavé informácie týkajúce sa elektronickej cigarety a elektronického fajčenia? Potom nás neváhajte kontaktovať alebo navštívte našu sekciu " elektronická cigareta od A-Z

A-Z o e-cigaretách

1. Čo je elektronická cigareta (e-cigareta)?

POZOR: Elektronické cigarety, tanky a clearomizery, ktoré sú v našej ponuke nie sú určené pre použitie s nikotínovými náplňami.


Elektronická cigareta, je zariadenie, ktoré pomocou patentovanej technológie vytvára paru, ktorú e-fajčiar inhaluje úplne rovnakým spôsobom ako je zvyknutý u bežnej cigarety, avšak oveľa lacnejšie a menej škodlivo ako u tabakových cigariet! Para vychádzajúca z úst fajčiara, ktorý fajčí elektronickú cigaretu, je na prvý pohľad nerozoznateľná od dymu z bežnej cigarety, ale je úplne bez zápachu. E-fajčiarovi tak zostáva zachovaný jeho fajčiarsky rituál vrátane príjmu nikotínu, čo je jediná zložka bežnej cigarety, na ktorú si jeho telo vybudovalo závislosť.

Decht, čo je preukázateľne jedna z najviac nebezpečných rakovinotvorných látok tabakovej cigarety, ani ostatných asi 3000 ďalších škodlivín, ktoré vznikajú spaľovaním tabaku a papierika v bežných cigaretách naša elektronická cigareta neobsahuje a to preto, že nehorí a nič nespaľuje!
Množstvo inhalovaného nikotínu je v prípade elektronických cigariet voliteľné, takže je možné ho pozvoľna znižovať a odbúrať tak aj túto poslednú škodlivú látku, avšak si naďalej ponechať svoj rituál tak, že budete používať náplne bez obsahu nikotínu.

V neposlednom rade je tu aj prínos pre Vaše okolie a peňaženku. Fajčením elektronickej cigarety klesnú Vaše náklady na tento zlozvyk asi 10x! Vaše okolie už nebudete obťažovať pasívnym fajčením ani nepríjemným zápachom a Vy si fajčenie môžete vychutnať dokonca na miestach, kde to doteraz nebolo možné.(v aute, byte...)

Elektronická cigareta - hlavné výhody:

 • Menej škodlivé - Neobsahuje decht, rakovinotvorné látky, oxid uhoľnatý ani mnoho ďalších škodlivých látok
 • Lacnejšie - NÁKLADY na fajčenie klesnú 10x oproti klasickým cigaretám
 • Dym je bez zápachu
 • Žiadne žltnutie zubov a nechtov
 • Žiadne pasívne fajčenie pre Vašich blízkych
 • Možnosť voľby príchute i obsahu nikotínu
 • Skvelá voľba pri rozhodnutí prestať fajčiť, elektronická cigareta Vám s tým pomôže nenásilným spôsobom

2. Z čoho sa elektronická cigareta skladá a ako funguje?

Elektronická cigareta s atomizérom:
batéria - s LED diódou simulujúcou horenie cigarety
Led dióda má tiež funkciu oznámenia vybitej batérie. Všetky naše batérie sú typu Li-ion, teda netrpia pamäťovým efektom. Pomocou priloženej nabíjačky je možné ich nabíjať pri každej príležitosti a nečakať na indikáciu vybitia. Kapacita našich batérií je od 100 mAh až po 1300 mAh. Ďalší rozdiel medzi batériami je v spúšťaní procesu uvoľňovania "dymu". Je možné zvoliť medzi automatickým spúšťaním (potiahnutím z cigarety) alebo manuálnym spúšťaním tlačidlom na tele cigarety. Skúsení e-fajčiari dávajú väčšinou prednosť manuálnemu spúšťaniu batérie pred automatickú z niekoľkých dôvodov:
- Vďaka manuálnemu spínaču nie je potrebné toľko poťahovať z e-cigarety a napriek tomu sa tvorí hustý dym
- Nemá podtlakový spínač a nehrozí tak pretečeniu e-liquidu cez atomizer a tým k jej poškodeniu
- Nehrozí u nich nechcené spínanie pri veľkom hluku ako napr na diskotéke
Napriek tomu má však aj automatická cigareta svojich priaznivcov nielen u začiatočníkov e-fajčenia a to vďaka tomu, že verne napodobňuje klasickú cigaretu.

cartridge - náplň elektronickej cigarety
Je v podstate zásobník e-liquidu, z ktorého sa pri poťahovaní tvorí syntetická para. Cartridge sú dodávané buď prázdne, alebo s určitou príchuťou. Jedna naplnená cartridge nahradí približne 10 bežných cigariet. Potom je možné ju nahradiť novou, alebo doplniť (maximálne 5x - 10x) jej zásobník e-Liquidom z našej ponuky. Ak si zvolíte prázdnu cartridge, budete si ju sami dopĺňať e-Liquidom z našej bohatej ponuky príchutí, klesnú tým Vaše náklady na e-fajčenie ešte viac a navyše máte možnosť si zvoliť z väčšej ponuky príchutí a intenzity nikotínu.

atomizer - Je srdcom elektronickej cigarety
Je to zariadenie, pomocou ktorého sa kvapalina z náplne mení na paru a tú potom e-fajčiar vdychuje. Životnosť atomizéru je cca 1 mesiac a závisí od frekvencie používania, správnom používaní a údržbe. Po určitej dobe už atomizer neprodukuje uspokojivé množstvo dymu. Predĺžiť jeho životnosť môžete jeho vyčistením vodou alebo liehom. Potom atomizer necháte vysušiť, pokvapkáte špirálu e-Liquidom a opäť rozfajčíte. Ak ani po vyčistení nie je produkcia dymu uspokojivá, vymeňte atomizer za nový. Praxou pri používaní a údržbe sa životnosť atomizeru zvyšuje.

cartomizer - inovácia v e-fajčení
Cartomizer je zjednodušene povedané atomizer s náplňou v jednom. Je to najnovší produkt výrobcov e-cigariet, kde sa spojili tieto dve súčasti e-cigarety a vznikol jeden výrobok. Nespornou výhodou tohto riešenia je, že každá nová náplň je súčasne dodaná s novým atomizerom a odpadá tak starosť o jeho údržbu a výmenu. Rovnako ako náplne je možné u cartomizeru využiť plnenie e-Liquidom. Vďaka tomu je možné si vybrať z niekoľkých rôznych príchutí a intenzít náplne (e-liquidu) a ešte k tomu usporiť náklady na e-fajčenie. Cartomizery produkujú nadpriemerné množstvo dymu a hravo sa vyrovnajú klasickej cigarete. Poväčšine cartomizer používa ako savý materiál vatu.

eliquid - Pre doplňovanie cartomizerů a cartridgí
E-liquid je kvapalina obsahujúca látky propylenglycolidioctanodidecanoas (PG), alebo Vegetable Glycerín (VG), ktoré slúžia k tvorbe dymu. Tieto látky sa bežne používajú v zdravotníctve a potravinárstve a výrobca nami predávaných e-liquidov vlastní všetky potrebné certifikáty, zaručujúce zdravotnú nezávadnosť látok v e-Liquide. Fajčiar, ktorý fajčil asi 20 bežných cigariet za deň, má priemernú spotrebu 20-30 ml e - liquidu za mesiac. 10ml liquidu sa teda vyrovná jednému kartónu cigariet. Po prepočte sa tak pohybuje priemerná cena jednej škatuľky cigariet okolo 33 centov! U nás môžete zakúpiť e-liquid rôznych príchutí s niekoľkými stupňami obsahu nikotínu. (36 Extra high, 24 High, 18 a 16 Medium, 12 a 9 Light, a 0 mg na 1ml). Obsah balenia je 10, 30 alebo 50 ml.

i-Tank (eGo-T) - jednoduchšie doplňovanie e-liquidu
Tento systém nazývaný tiež Tank sa vyznačuje svojou jednoduchosťou pri plnení cartridgí e-Liquidom. Tank systém neobsahuje žiadny savý materiál. E-liquid je ku špirále špeciálneho atomizeru privádzaný pomocou knôtu, priamo z priehľadného zásobníka. Máte tak okamžitý prehľad o aktuálnom stave zostávajúceho e-liquidu. Naplnenie cartridge vám zaberie maximálne pol minúty. Ak máte batérie radu Joye/BW510 eGo, môžete tento spôsob vyskúšať zakúpením iba atomizeru a cartridge, pretože tieto batérie sú navzájom zameniteľné.

clearomizer - Inovovaný cartomizer
Clearomizery sú vylepšené cartomizery, ktoré nepoužívajú savý materiál vatu, ale iba sústavu knôtov, pomocou ktorých sa dostáva e-liquid k odparovacej špirále. Rovnako ako cartomizer má výhodu v tom, že každý nový clearomizer, obsahuje nový atomizer. Aktuálne zásobu e-liquidu môžete sledovať vďaka priehľadnému prevedeniu tela clearomizeru. Kompatibilita všetkých e-cigariet radu 510 je opäť zaručená. K dostaniu sú v dvoch verziách podľa kapacity e-liquidu, ktoré pojmú. Plnenie sa vykonáva pomocou priloženej ihly a injekčné striekačky, alebo priamym naliatim liquidu z fľaštičky.Elektronická cigareta s cartomizerom

3. Vzájomná kompatibilita
Batérie pre všetky typy našich elektronických cigariet sú rovnaké a líšia sa iba kapacitou, takže je len na Vás, či zvolíte cartomizer, atomizer, tank alebo clearomizer. To znamená, že ak si kúpite napríklad sadu s atomizerom (510/eGo), tak neskôr môžete vyskúšať aj cartomizery, tanky alebo clearomizery. Máte teda možnosť všetky tieto systémy kombinovať bez veľkej investície do nákupu inej cigarety.

4. Ako správne e-fajčiť?
Správna technika e-fajčenia závisí od typu použitej batérie. Ak používate manuálnu batériu, tak pre dostatočnú tvorbu dymu stačí tlačidlom spustiť proces odparovania e-liquidu a zvoľna nasávať vytváraný dym. Pri automatickej batérie je potrebné prvé potiahnutie trochu silnejšie, tým sa spustí podtlakový spínač a začne sa tvoriť dym. Potom už stačí zvoľna dym nasávať. U oboch typov batérií však platí, že je potrebné hlbšie potiahnutie ako z klasickej tabakové cigarety.

5. Ako s e-cigaretou prestať fajčiť?
Elektronická cigareta je tiež skvelý prostriedok ako môžete úplne skoncovať s týmto zlozvykom. Ak sa rozhodnete pomocou e-cigarety prestať fajčiť, ide o nenásilný spôsob za pomocou postupného znižovania obsahu nikotínu v e-Liquide. V našej ponuke sú e-liquid s obsahom 36, 24, 18, 16, 12, 9, 6 a 0 mg/ml. Postupným znižovaním dávok sa úplne zbavíte závislosti na nikotíne a potom už je na Vás, či si budete ďalej užívať fajčiarskeho rituálu úplne bez nikotínu, alebo prestanete používať aj e-cigaretu.

6. Ako vybrať správnu e-cigaretu?
Posledných pár viet venujme tomu, ako si vybrať tú správnu elektronickú cigaretu tak, aby pre Vás bolo e-fajčenia čo najpohodlnejšie a najľahšie. Verte, že až sa s e-cigaretou lepšie zoznámite, bude pre Vás e-fajčenie rovnako prirodzené, ako fajčenie bežných cigariet.

A na záver niekoľko rád pri výbere Vašej novej elektonické cigarety:


1. batérie - Práve batéria je najdôležitejšou súčasťou e-cigarety. Rozhodujte sa podľa toho, ako máte možnosť batériu dobíjať a podľa toho zvoľte jej kapacitu. V našej ponuke je aj batéria, pripojiteľná priamo do USB portu. Pri práci na počítači tak nemusíte riešiť problém s dobíjaním a len pohodlne e-fajčiť. Ďalej je možné zvoliť batériu automatickú, alebo manuálnu a v neposlednom rade farbu batérie a tým aj vzhľad Vašej e-cigarety.
Biela farba imituje pravú cigaretu a začínajúci e-fajčiari ju preferujú, neskôr však zistíte, že keď poťahujete z čiernej trubičky, tak nevzbudzuje toľko záujmu na miestach kde si to neželáte.Výhodou e-fajčiara tiež je, že môže použiť viac farebných variácií svojej e -cigarety.

Čítať viac: Ako správne nabíjať elektronickú cigaretu?


2. cartomizer alebo atomizer - oba systémy a ich vlastnosti sme popísali vyššie a náklady na obstaranie oboch typov nie sú vysoké, takže môžeme odporučiť iba vyskúšať a potom sa rozhodnúť čo Vám viac vyhovuje.


3. výber náplne - nájsť si tú svoju príchuť náplne (e-liqidu) je možné len testovaním, lebo čo človek to iná chuť. Ale naša ponuka je veľká a bude sa rozrastať, takže veríme, že pre Vás nebude ťažké si vybrať tú pravú. Ale ak pri e-fajčení zostanete, tak skoro spoznáte, že stále rovnakú chuť ste už zažili s bežnou cigaretou. Teraz ale máte možnosť si príchuť vyberať, nebojte sa ju využiť.

Budete prekvapení ..

Používáme ověření věku Adulto