Poštovné Zdarma použitím kupónu v košíku: DOPRAVA , až do konca Júla.
343 položiek celkom
E-liquid IVG Favourite BAR Salt 10ml / 10mg: Fresh Mint N124K
E-liquid IVG Favourite BAR Salt 10ml / 20mg: Fresh Mint N124L
E-liquid IVG Favourite BAR Salt 10ml / 20mg: Red Rush Ice N124A
E-liquid IVG Favourite BAR Salt 10ml / 10mg: Watermelon N124B
E-liquid IVG Favourite BAR Salt 10ml / 20mg: Watermelon N124C
E-liquid IVG Favourite BAR Salt 10ml / 10mg: Red Apple Ice N124D
E-liquid IVG Favourite BAR Salt 10ml / 20mg: Red Apple Ice N124E
10689 american red flavourtec original 12mg ml 10ml e liquid N81D
10680 menthol flavourtec original 6mg ml 10ml e liquid
€3,50
N81G
10677 raspberry flavourtec original 12mg ml 10ml e liquid
€3,50
N81H
10674 raspberry flavourtec original 6mg ml 10ml e liquid
€3,50
N81I
10671 strawberry flavourtec original 6mg ml 10ml e liquid
€3,50
N81J
10668 watermelon flavourtec original 6mg ml 10ml e liquid
€3,50
N81K
10665 sour cherry flavourtec original 6mg ml 10ml e liquid N81L
9699 just juice salt liquid 10ml 20mg tobacco nutty caramel N16R
9696 lemon pie liqua 4s 18mg 10ml salt
€3,90
0794G
Hore
Ďalšie produkty

Eliquid – náplne do elektronických cigariet

Eliquidy, resp. náplne do elektronických cigariet sú alfou a omegou každého používateľa vape-ov. Bez nich to nejde ani po technickej stránke, ani po tej pôžitkárskej. Na trhu je dnes nespočetné množstvo značiek, druhov aj príchutí týchto eliquidov a vo veľkej miere ide o osobné preferencie pri rozhodovaní sa, po ktorom e-liquide siahnuť...

Čo je eliquid a aká je jeho úloha v elektronickej  cigarete?

Náplň s názvom eliquid je jednou zo základných zložiek, bez ktorej by fajčenie elektronickej cigarety nemalo zmysel. Vďaka nemu sa totiž vytvára para a uvoľňuje chuť aj nikotín, ktorý následne človek vdychuje. Správne fungovanie elektronickej cigarety, po naliatí eliquidu, ďalej zabezpečujú ostatné časti samotnej e-cigarety.

Zloženie eliquidov

Eliquid tvoria dve hlavné zložky, a to PG a VG. Pod skratkou PG sa ukrýva propylénglykol a pod skratkou VG rozumieme rastlinný glycerín. Spojenie týchto dvoch zložiek voláme aj báza. Okrem toho však zloženie dopĺňajú aj rôzne príchute v podobe potravinárskych aróm a, samozrejme, nikotín.

Propylénglykol – o čo ide?

Hoci pre bežného človeka môže tento názov evokovať čosi nebezpečné (možno aj kvôli tomu sa šíria rôzne fámy o nebezpečenstve takéhoto fajčenia), opak je pravdou. Propylénglykol je vlastne obyčajná bezfarebná kvapalná látka bez arómy. A možno vás prekvapí, že sa s ňou stretnete každý deň pri vašich bežných činnostiach.

Dali ste si k raňajkám nejaký ovocný džús? Tak ste veľmi pravdepodobne nevedomky vypili aj PG. Začína vaša ranná rutina čistením pleti, sprchou a dezodorantom? Tak pri každej činnosti ste si na pokožku aplikovali PG. A takto by sme mohli pokračovať donekonečna... Ako teda z povedaného vyplýva, propylénglykol sa nachádza takmer všade. Od potravín cez kozmetiku až po lieky...

Rastlinný glycerín si s PG značne konkurujú...

Hoci rastlinný glycerín už znie o niečo lepšie, tiež sa mu občas nevyhnú nejaké hoaxy. Avšak je na tom úplne rovnako ako propylénglykol. Nájdeme ho teda rovnako v potravinách, v liečivách, ale najviac sa používa najmä v kozmetike, vďaka svojim hydratačným účinkom.

VG nie je nič viac a nič menej ako len extrakt z rastlín. Ide o organickú zlúčeninu v podobe kvapaliny, ktorá je bez farby a zápachu, na rozdiel od PG však disponuje trochu sladkastou chuťou. Zvyčajne sa získava napríklad z repkového oleja, kokosového či sójového...

Čo je úlohou VG a PG v elektronickej cigarete?

Tieto dve zložky netvoria gro eliquidov len tak náhodou. Majú svoje dôležité úlohy, ktoré si teraz priblížime. Propylénglykol je o niečo redší a teda určuje intenzitu chuti a podporuje naviazanie nikotínu. To znamená, že čím menej ho je, tým je náplň do cigarety hustejšia. Z tohto vyplýva, že ho stačí dať menšie množstvo. Taktiež ovplyvňuje aj pocit v krku pri fajčení. Naopak, schopnosť vytvárať paru je nízka.

Naopak rastlinný glycerín je hustejšia kvapalina. Prirodzene tak jeho hlavnou úlohou je tvorba pary. Čím je obsah VG vyšší, tým je väčšia aj intenzita dymu.

Rozhodujúcim faktorom je teda pomer týchto dvoch zložiek. Najčastejšie je VG v pomere s PG - 50/50, 70/30 či 80/20.

A čo ostatné zložky?

Nesmieme zabúdať na to, že eliquid tvoria aj ďalšie dôležité časti a tou je nepochybne aróma. Dnes je na trhu nespočetné množstvo príchutí. Záleží len od osobnej preferencie. Milovníci tabaku môžu siahnuť po klasike, ,,ovocinári“ po najrôznejších druhoch ovocia, ,,bylinkári“ napríklad po mäte a tí, čo radi experimentujú po príchutiach ako je cookies či mojito.

Ďalšou dôležitou zložkou je nikotín. Áno, eliquidy sú aj v beznikotínových verziách, teda s obsahom nikotínu 0 mg. Avšak, najčastejšie sa predávajú vo verziách s obsahom nikotínu 6, 12 a 18 mg.

Ako si vybrať správny eliquid - náplň do elektronickej cigarety?

Dôležitým faktorom je to, akým zariadením disponujete. Ak je elektronická cigareta slabšia, odporúčajú sa redšie liquidy, naopak, pri tých silnejších volíme hustejšie náplne. Zvyšok už záleží od osobných preferencií. Obsah nikotínu záleží od toho, akým tuhým fajčiarom ste a príchute si zvolíte podľa toho, čo lahodí vašim chuťovým pohárikom. Či už ste ,,bylinkár“, ,,klasik“ alebo ,,experimentátor“, na e-vaper.sk nájdete to pravé!

Mohlo by vás zaujímať: Ako naplniť elekotronickú cigaretu?

icon nizke ceny
Nízke ceny
vysoká kvalita
icon rychla doprava
Rýchla doprava
odoslanie v ten istý pracovný deň
icon produkty skladom
Produkty skladom
hneď k odoslaniu
icon doprava zadarmo
Doprava zadarmo
na Slovensku od 30 €
Používáme ověření věku Adulto